Płyta chodnikowa – wcale nie takie nudne rozwiązanie

Inspiracje
Źródło: Polbruk, płytka chodnikowa

Płyta chodnikowa to idealny materiał na konstrukcje o większej powierzchni, takie jak chodniczki czy tarasy. Powód? Układa się ją bardzo szybko i prosto. Ale na tym nie kończą się jej zalety. Czołowi producenci kostki brukowej w swoich ofertach mają płyty, które są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale też efektownie się prezentują.

Chodnik w stylu industrialnym

Płyty chodnikowe Polbruk będą świetnie wyglądały nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale również w przydomowym ogrodzie. Ich proste kształty i chłodne kolory nadadzą Twojej prywatnej przestrzeni nowoczesnego, industrialnego charakteru.

Źródło: Polbruk, płytka chodnikowa

Źródło: Polbruk, płytka chodnikowa

Duże płyty w bardzo szybki sposób pozwolą uporządkować duże powierzchnie o nieskomplikowanym kształcie. Jeśli zatem szukasz czegoś do wyłożenia terenu przed garażem lub wykonania prostych chodników wokół budynku, płyty 30×30 czy nawet 50×50 sprawdzą się idealnie.
Masz ochotę na bardziej nietypowe rozwiązanie? Płytę chodnikową wykorzystaj w taki sposób jak naturalny kamień, a zatem ścieżkę wykonaj z pojedynczych, oddalonych od siebie bloków.

Praktyczny i efektowny taras

O ile płyta gładka sprawdzi się idealnie jako materiał na chodnik czy podjazd, o tyle na tarasie pięknie będzie się prezentowała płyta płukana lub otoczaki. Nieco chropowata powierzchnia ma właściwości antypoślizgowe, a pojedyncze widoczne drobinki kamyków ładnie lśnią w słońcu i efektownie wyglądają.

Kontrastowo lub w pasy

Bruk-Bet w swojej ofercie ma zarówno typowe kwadratowe płyty jak również modele w kształcie prostokąta. Pozwala to na tworzenie prostych, geometrycznych i bardzo stylowych kompozycji. Węższe płyty można bowiem wykorzystać zarówno do stworzenia swego rodzaju wykończenia dla chodnika jak również do skomponowania wewnętrznych pasów i innych wzorów.

Co ważne, Bruk-Bet proponuje nie tylko różne rozmiary i kształty, ale też kolory. Z szarych i czerwonych płyt można stworzyć zarówno klasyczne jednokolorowe kompozycje, jak również konstrukcje oparte na odważnych kontrastach.