Kostka brukowa w stylu vintage

Porady
Polbruk Nostalite Prima

Dzięki szerokiej gamie kolorów i kształtów, nawierzchnię możemy dobrać idealnie do stylistyki domu, ukształtowania terenu czy w końcu indywidualnych potrzeb i gustu. Modny aktualnie typ vintage łączy w sobie uniwersalność, wysoką jakość i niejednoznaczny styl. Jeśli chcemy, by otoczenie domu nawiązywało do architektury minionych wieków i współgrało z posesją w stylu dworkowym i charakterem drewnianych mebli, kostka brukowa vintage będzie idealnym rozwiązaniem.

Delikatna sepia i łagodne linie

Jeśli nasz ogród wypełniony jest elementami wykonanymi z naturalnych materiałów takich jak kamień, drewno czy cegła, kostki brukowe utrzymane w kolorystyce piasku i sepii staną się dla nich idealnym tłem. Można je zastosować, by skutecznie przełamać awangardowy styl ogrodu. Niejednorodna, stylistycznie postarzona kostka pozytywnie wpłynie na wygląd całości. Zabieg oparty na zderzeniu kontrastów przełamie surowy charakter nowoczesnych brył oraz ociepli ich minimalistyczny chłód i geometryczne formy. Przy planowaniu użycia tego rodzaju nawierzchni należy pamiętać jednak, że o wiele bardziej pasuje ona do płynnych, łagodnie zaokrąglonych linii, niż do wyraźnie zaznaczonej geometrii, ostrych kształtów i kątów.

Libet Decco Antico Merano

Libet Decco Antico Merano

Staromiejski bruk

Kostki brukowe wpisują się w dawny, romantyczny charakter dzięki zabiegowi postarzania, któremu zostają poddane. Posiadają więc nieregularne kształty, oryginalną strukturę
i nietuzinkową kolorystykę. Nie wpływa to jednak na ich jakość i trwałość, gdyż są wykonane zgodnie z najnowszą technologią, gwarantującą wieloletnie użytkowanie. Możemy wybierać spośród drobnych kostek o funkcjonalnym kształcie trapezu, które nadadzą ogrodowi radosny, południowy charakter i wariantów w bardzo dużym rozmiarze, o strukturze kamienia. Z łatwością mogą one imitować starodawny bruk, świetnie sprawdzą się również przy pokryciu przydomowych tarasów czy podjazdów.

Polbruk Nostalite Prima

Polbruk Nostalite Prima

Dodatki w starodawnym stylu

Idealnym uzupełnieniem nawierzchni w stylu vintage będą utrzymane w podobnej stylistyce wykończenia. Pomogą one wydzielić rabaty, klomby i stworzyć przepierzenia czy nawet niewielkie murki. Należy pamiętać, że ten rodzaj bruku wymaga szczegółowego projektu. Bez względu na to czy uzupełni przestrzeń urządzoną w staromodnej, czy nowoczesnej stylistyce, aby osiągnąć zadowalający efekt niezbędne będzie zachowanie harmonii.