Kostka brukowa dla tych, którzy kochają kolory

Inspiracje
płyta petra-polbruk

Kolorowa kostka brukowa to idealne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy marzą o przytulnym ogrodzie w stylu włoskim. Intensywne czerwienie czy żółcie można bowiem wykorzystać do kontrastowych zestawień w nowoczesnym wydaniu a także po to, by podkreślić kolory posadzonych w ogrodzie roślin.

Lato przez cały rok

Kiedy na zewnątrz zimno i buro, z utęsknieniem wspominamy radosne wakacyjne chwile. Widok za oknem wcale nie musi być jednak dla nas przygnębiający. Wystarczy jeśli chodniczki, podjazd czy taras wykonamy w ciepłych, słonecznych barwach. Płyty w kolorze piasku, kostka nakrapiana intensywną czerwienią w przyjemny sposób urozmaicą szary, monotonny krajobraz. Siadając w zimowym ogrodzie z posadzką wykończoną płytą Teriso na nowo poczujemy magię upalnych, wakacyjnych dni.

Południowy klimat

Kolorową kostkę z pewnością pokochają miłośnicy słonecznych, południowych klimatów. Płyty tarasowe Petra o nieregularnych kształtach i fakturze przypominającej kamień nawiązują do skąpanych w słońcu toskańskich tarasów i urokliwych włoskich uliczek, z kolei kostka z linii Plaza przenosi nas do tętniących życiem hiszpańskich miasteczek. Ciepłe piaskowe barwy to znakomity sposób na stworzenie swojej prywatnej oazy. Idealnie będą się bowiem komponowały z elementami z drewna, ratanem czy hamakiem.

płyta petra-polbruk

Płyta Petra/Polbruk

 

Odkryta magia roślin

Specjaliści od aranżacji przestrzeni doskonale wiedzą, że piękno niektórych barw jesteśmy w stanie odkryć dopiero w zestawieniu z określonym kolorem. Szara klasyczna kostka, choć jest rozwiązaniem bardzo praktycznym i uniwersalnym, sprawdza się w zestawieniu z wszystkimi kolorami, nie wnosi do ogrodu żadnej różnorodności i dynamiki. Ciepłe kolory chodniczków czy tarasu podkreślą i wydobędą piękno ogrodowej roślinności.

Powrót do szlachetnej przeszłości

Kostka w ciepłych, intensywnych kolorach wprowadzi do naszego ogrodu klimat retro i nostalgię za przeszłością. Czerwona, postarzana kostka przywoła na myśl dawne dworki szlacheckie. Ciepłe odcienie, takie jak pomarańcz, burgund czy terakota idealnie będą się również komponowały z klasyczną dachówką i tradycyjną architektura.

Carmino/Polbruk

Carmino/Polbruk

Złoty środek

Decydując się na kostkę brukową w intensywnych kolorach, warto pamiętać o jednej ważnej zasadzie: co za dużo, to nie zdrowo. Jeśli planujemy łączyć barwy, pamiętajmy, by nie wykorzystywać całej dostępnej nam palety. Co więcej, starajmy się miksować ciepłe kolory z ciepłymi, a zimne z zimnymi.