Duże płytki chodnikowe – jak kreatywnie wykorzystać je w ogrodzie?

Inspiracje
Aristoni/Libet

Przyzwyczailiśmy się do tego, że jeżeli planujemy zrobić chodniczki wokół domu czy podjazd przed garażem, najlepszym rozwiązaniem będzie kostka brukowa, z kolei w przypadku tarasu dobrze sprawdzą się płyty tarasowe. A przecież to niejedyne rozwiązanie. Duże płyty chodnikowe pozwolą Ci bowiem stworzyć niezwykłą, innowacyjną przestrzeń w Twoim ogrodzie.

Czasami wydaje nam się, że im mniejsze i bardziej fantazyjne kształty kostek mamy do dyspozycji, tym bardziej efektowne i stylowe nawierzchnie jesteśmy w stanie z nich stworzyć. Dziś udowodnimy, jak duże możliwością dają nam płyty chodnikowe i jak można je kreatywnie wykorzystać.

Włoskie Patio

Każdy z nas marzy o tym, by mieć w swoim ogrodzie miejsce, które pozwoli nam ukryć się przed światem i odpocząć przy kawie czy książce. Takie, które stworzy nam komfortowe warunki do letnich spotkań ze znajomymi. Będzie wygodne i funkcjonalne a równocześnie klimatyczne i stylowe.
Nowoczesne płyty gresowe marki Libet pomogą nam stworzyć w ogrodzie patio idealne, w stylu włoskim lub nowoczesnym. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są bardzo wytrzymałe, odporne na obciążenia, zmienne temperatury, plamy i działanie środków chemicznych. Co więcej, bardzo łatwo się je czyści, montuje i demontuje.
Płyty gresowe z linii Sedimento to nie tylko wysoka jakość i okazałe rozmiary, ale też niezwykłe walory estetyczne. Zastosowany na ich powierzchni rysunek sprawia, że każda płyta jest inna, a ciepłe kolory przywodzą na myśl włoskie i hiszpańskie ganki.

sedimento-libet

Sedimento-Libet

 

Elegancki taras

Duże płyty, czy to gresowe, czy tarasowe, efektownie będą się prezentowały na tarasie. Można ułożyć z nich szachownicę (np. wykorzystując trzy odcienie kostki z tej samej linii) lub też pobawić się melanżami czy samą fakturą.
Płyty gresowe Aristoni zwracają uwagę nie tylko imponującymi rozmiarami (90×90), ale też nowoczesnym wyglądem. Zawdzięczają go kolorystyce, będącej melanżem różnych odcieni szarego oraz szorstkiej fakturze. Nie bez znaczenia są również ich właściwości antypoślizgowe.

Aristoni/Libet

Aristoni/Libet

Wodny raj

Duże kwadratowe płyty brukowe sprawdzą się nie tylko w przestrzeni publicznej czy na podjazdach. Wybierając model o wymiarach 80×80 z nawierzchnią delikatnie startą, w zimnym kolorze stali czy grafitu, stworzymy nowoczesne, eleganckie a przy tym bardzo praktyczne otoczenie dla ogrodowego basenu. Znakomicie w tym wypadku będzie się prezentował wapień dewoński z kolekcji Prospect marki Bruk-Bet.

Prospect-Bruk-Bet

Prospect/Bruk-Bet